Dlaczego dzisiaj nikomu nie zaimponujemy znajomością angielskiego?
Kiedyś znajomość języka obcego była na wagę złota. Każdy, kto biegle posługiwał się językiem, mógł liczyć na lepsze stanowisko, a co za tym idzie, lepsze wynagrodzenie za pracę. Dziś jednak nikogo nie zaskoczymy, pisząc w CV, że biegle posługujemy się tym językiem. Jest to nie tylko bardzo powszechna umiejętność, ale często element wymagany przez naszego przyszłego pracodawcy, bez wpływu na wynagrodzenie.
Dziś to drugi język każdego Polaka
Tak naprawdę po ukończeniu szkoły średniej każdy Polak powinien móc spokojnie porozumieć się z kimś posługującym się językiem angielskim. To dlatego, że jest to język obowiązkowy, który zdajemy również na maturze. Jeśli nie jesteś w stanie dogadać się po ukończeniu szkoły albo zrozumieć tego, co mówi do Ciebie osoba po drugiej stronie, to na pewno musisz popracować nad swoją znajomością angielskiego. Każda osoba, która pisała nową maturę, zna angielski na dość dobrym poziomie. Nikogo więc nie zaskoczy, że dobrze sobie z nim radzisz, ale takie uczucie może wywołać wiadomość, że nie jesteś w nim biegły.
Nie możesz nie znać angielskiego
Dziś angielski to język świata. W większości miejscowości turystycznych spokojnie dogadasz się w tym języku, jej mieszkańcy nawet nie muszą posługiwać się nim na co dzień. To sprawia, że jeśli będziesz pracować w większej firmę, możesz być zmuszony do prowadzenia rozmowy albo wymiany wiadomości właśnie w tym języku. Dzisiaj pracodawcy nie zachwyca to, że umiesz to zrobić, bo często dokładnie tego od Ciebie wymaga. Jest nawet w stanie sprawdzić, czy radzisz sobie z tym językiem na tyle dobrze, żeby przejść w nim rozmowę kwalifikacyjną. W przeciwnym razie może nie udać Ci się dostać tej posady.
Kreatywne techniki nauki języków obcych.
Każdy oczekuje czegoś dodatkowego po ambitnej osobie
W szkole nie uczymy się w końcu tylko angielskiego. Zawsze mamy jeden dodatkowy język nowożytny, często niemiecki albo rosyjski. Jeśli chcemy mieć większe szanse na rynku pracy, koniecznie poświęćmy trochę czasu na naukę tego języka. Dopiero opanowanie w stopniu znacznym drugiego języka obcego zwiększa znacząco nasze szanse na rynku pracy. Dziś szczególnie ceni się język niemiecki, rosyjski, chiński i koreański, ale każdy inny sprawdzi się tak samo dobrze, jeśli udamy się w odpowiednią stronę. Drugi język obcy jest dopiero powodem do chwalenia się, że radzimy sobie z językami.