Pielęgnacja włosów

Keratynowe prostowanie włosów: opis zabiegu i skuteczność

Jaka jest procedura?

 

Prostowanie keratynowe uważane jest za niemal innowację, która stopniowo zyskuje coraz większą popularność. Teraz możesz znaleźć usługi do przeprowadzenia takiej procedury głównie w specjalistycznych salonach i od mistrzów przeszkolonych w tej sprawie. Głównym zadaniem tej procedury jest wyprostowanie i przywrócenie zdrowych włosów. Nie jest tajemnicą, że każdego dnia włosy są narażone na różne, nie najbardziej korzystne efekty. W rezultacie pogarsza się zdrowie i kondycja włosów, co prowadzi do splątania, rozdwajania końcówek. Prostowanie keratynowe pomoże uporać się z tym problemem.


Prostowanie keratynowe pomaga poprawić kondycję włosów

Ważne ! Często ten rodzaj prostowania włosów nazywa się brazylijskim, ponieważ uważa się, że brazylijki mają najzdrowsze i najgrubsze włosy. Ponadto to Brazylia jako pierwsza podzieliła się sekretami przywracania struktury loków.

Dzięki prostowaniu keratynowemu następuje wysokiej jakości poprawa włosów. Procedura otrzymała tę nazwę, ponieważ od urodzenia w ludzkich włosach znajduje się znaczna ilość keratyny, która z czasem wyraźnie się zmniejsza. Z tego powodu pojawiają się problemy. Podczas zabiegu keratyna wnika w głąb włosa, odbudowując jego strukturę i wypełniając go składnikami odżywczymi. Dodatkowo substancja chroni włosy przed promieniowaniem ultrafioletowym, spalinami, kurzem i brudem.


Włosy stają się zdrowsze

O niektórych funduszach

Przede wszystkim warto zdecydować, jaki rodzaj keratyny będzie odpowiedni i będzie mógł skorzystać. Coraz częściej w profesjonalnych sklepach kosmetycznych można znaleźć ogromny wybór różnych keratyn. Należy zaznaczyć, że produkt cieszy się największą popularnością wśród produkowanych keratyn.

Produkty tej firmy zyskały popularność dzięki swojej jakości. Po zastosowaniu keratyny produkowanej przez „CocoChoco” efekt utrzymuje się wystarczająco długo. Do zalet tego kosmetyku należy również brak niekorzystnych dla organizmu chemikaliów.

Ważne ! Teraz produkty tej firmy są aktywnie sprzedawane w Europie, Azji i Ameryce.


CocoChoco to dziś dość popularny produkt

Najczęściej kupowanym produktem jest brazylijski środek na Blowout. Skuteczność tego środka to:

 • eliminacja elektryczności statycznej, która często wpływa na włosy;
 • nadając lokom olśniewający połysk.

Produkt jest również wolny od chemikaliów, aby zapewnić bezpieczne użytkowanie. Samo prostowanie zajmie nie więcej niż półtorej godziny, a efekt będzie trwał wystarczająco długo. Warto zaznaczyć, że na końcu procedury nie ma szczególnych ograniczeń. Klient może wyjść na basen, odwiedzić plaże lub eksperymentować z włosami za pomocą suszarki do włosów lub żelazka.

Ważne ! Jednak w ciągu pierwszego lub dwóch dni lepiej powstrzymać się od mycia włosów.


Brazylijski Blowout jest uważany za bestseller

Jedynym ograniczeniem procedury prostowania keratynowego jest odrzucenie szamponów siarczanowych. Jeśli nadal będziesz ich używać, efekt zniknie prawie natychmiast. Na szczęście wiele firm produkuje dziś specjalistyczne produkty do pielęgnacji włosów po zastosowaniu keratyny. Na przykład obejmuje to przedstawicieli Rosji – „Natura Siberica”, „Receptury Babci Agafii”.

Ważne ! Produkty nie zawierają żadnych szkodliwych składników, a skład to obecność składników odżywczych i witamin, które mogą dodatkowo poprawić kondycję loków.


Po takim zabiegu nie można stosować szamponów siarczanowych.

Zalety prostowania keratynowego

Według mistrzów, którzy od kilku lat przeprowadzają taki zabieg, keratyna jest w stanie przywrócić prawie 95% włosów. Czas trwania osiągniętego efektu zależy od stanu, w jakim początkowo znajdowały się loki. Jeśli problemy były niewielkie, efekt utrzymuje się wystarczająco długo.


Czas trwania efektu jest niezaprzeczalnym plusem procedury

Główne zalety to:

 • kompozycja. W składzie keratyny nie ma substancji szkodliwych chemicznie lub jest ich bardzo niewiele, które nie mogą uszkodzić struktury włosa;
 • tworząc połysk. Pod koniec zabiegu loki będą skutecznie świecić;
 • utrzymanie wagi. Po zastosowaniu keratyny włosy nie będą cięższe. Czasami nawet czują się trochę lżejsi niż zwykle;
 • piękno. Włosy będą wyglądać pięknie przez długi czas. Efekt pozwoli pozbyć się regularnego sklejania się loków i uczucia brudnej głowy;
 • możliwość kręcenia włosów. Po umyciu włosów efekt prostowania powróci.

Do plusów należy również ewentualne zabarwienie po zastosowaniu keratyny. Należy jednak pamiętać, że kolor włosów po zabiegu może stać się jaśniejszy lub ciemniejszy o jeden ton. Dodatkowo, jeśli chcesz przywrócić pierwotny kolor włosów, najlepiej skontaktować się z mistrzem dopiero po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu.


Kolor włosów może się zmienić z powodu prostowania keratynowego

Dodatkowo po zastosowaniu keratyny loki natychmiast stają się jedwabiste, delikatne, przyjemnie się je rozczesuje i prasuje. Zabieg pozwala zaoszczędzić czas na stylizacji loków, gdy stają się posłuszne, a także zaoszczędzić pieniądze na zakupie drogich maseczek, balsamów, odżywek i wszelkich kosmetyków, które wcześniej były niezbędne do pielęgnacji włosów.

Ważne ! Podobny wynik można osiągnąć tylko wtedy, gdy zastosowano niezawodny produkt, który gwarantuje jakość. Nie powinieneś chodzić do niezweryfikowanych salonów do nieznanego specjalisty, ponieważ jest to obarczone ryzykiem bardziej zniszczenia włosów. Szczególnie nie warto tego robić, jeśli ustawiono niską cenę za prostowanie keratynowe.


Musisz upewnić się o niezawodności produktu do prostowania keratynowego

Zalety i wady keratynizacji włosów

Wśród zalet wysoce skutecznej procedury pielęgnacyjnej eksperci podkreślają:

 • całkowita odbudowa masy włosów;
 • wzrost objętości;
 • długotrwały pozytywny efekt;
 • włosy nabierają pięknego połysku;
 • następuje regeneracja włosów;
 • głowa wygląda schludnie i zadbana;
 • loki łatwo dopasowują się do fryzury;
 • pasemka nie sklejają się, nie elektryzują się i nie puchną.

Wysokiej jakości mieszanki nie zawierają negatywnych związków chemicznych, a jedynie poprawiają strukturę włosów. Po zabiegu delikatnie i bezpiecznie się rozciąga, nie obciąża, nie wygląda na brudną. Nie ma tłustego połysku i łupieżu. Po umyciu zwykłym szamponem efekt utrzymuje się przez długi czas.

zdjęcie keratyny przed i po

Możesz łączyć kolorowanie pasm z prostowaniem, ale obie procedury powinny być wykonywane przez doświadczonego mistrza. Kerating nadaje się do każdego rodzaju włosów. Nawet najbardziej niegrzeczne loki są prostowane dzięki działaniu keratynowej mieszanki.

Proces szczotkowania staje się przyjemny i łatwy, a włosy stają się jedwabiste i miękkie. Do dalszej stylizacji nie ma potrzeby stosowania specjalnych produktów – lakierów, pianek i sprayów.

Wady ma również prostowanie keratynowe. Po nałożeniu keratyny powstaje specjalny film. Następnie, gdy loki są podgrzewane lokówką lub żelazkiem, uwalniane są niebezpieczne opary. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt keratynowy bez aldehydu farmakologicznego i innych szkodliwych substancji, ale tylko ze składnikami ziołowymi.

Prostowanie jest pewnym obciążeniem dla kręconych loków. Po zabiegu loki stają się nieco sztywniejsze, włosy mogą zacząć wypadać, gdyż keratyna je obciąża. Objętość jest również nieznacznie utracona, ale powróci po kilku procedurach mycia. Odbywa się to zaledwie 3-4 dni po manipulacji.

piękne, jaglane włosy dziewczynki

Włosy po keratynizacji brudzą się szybciej. Na masę włosów rozprowadzany jest kurz i sebum. Z biegiem czasu keratyna jest wypłukiwana z włosów i mogą znów wyglądać niechlujnie.

Jakie są wady?

Niestety ta procedura ma również wady. Aby je wymienić, warto dokładnie zrozumieć, jak działa keratyna. Na samym początku żelazko nagrzewa się do odpowiednio wysokiej temperatury. Gdy włosy są podgrzewane, zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje zwijanie się keratyny. W efekcie tworzy rodzaj ochronnego filmu na zewnętrznej warstwie włosa.

Ważne ! Właściwie dzięki temu filmowi powstaje pożądany efekt.


Dzięki filmowi keratynowemu powstaje pożądany efekt

Istnieje kilka wad. Po pierwsze, są to szkodliwe opary, którymi trzeba oddychać podczas prasowania. I chociaż w składzie keratyny nie ma tak wielu formaldehydów, nadal mają one pewien wpływ na płuca i ogólny stan zdrowia człowieka.

Po drugie, ciężkość włosów będzie odczuwalna przez kilka godzin po zabiegu. Wyjaśnia to fakt, że dla nich to wszystko jest stresem. W tym przypadku jest to szczególnie trudne dla dziewcząt z długimi włosami, ponieważ zwiększa się ryzyko wypadania włosów.


Włosy będą ciężkie przez kilka godzin

Po trzecie, zaobserwowano, że po prostowaniu włosy stają się coraz mniejsze. Jednak nie ma w tym nic złego, a po kilkukrotnym myciu włosów wróci pierwotna objętość.

Ważne ! Należy jednak pamiętać, że nie można umyć włosów od razu po wyprostowaniu, trzeba wytrzymać trzy dni.

Po czwarte, podczas gdy nie ma uczucia brudnej głowy, włosy brudzą się zaskakująco szybko. Mistrzowie tłumaczą to faktem, że po zastosowaniu keratyny włosy zbliżają się do głowy, a sebum wnika do nich szybciej.


Bliskie umiejscowienie włosów na głowie wyjaśnia fakt, że włosy szybko się brudzą.

Wreszcie oprócz wad istnieją również przeciwwskazania. Nie zaleca się aplikowania na zabieg kobietom w ciąży, gdyż może to negatywnie wpłynąć na stan zdrowia przyszłej matki i płodu.

Podstawowe informacje

To keratyna pokrywa pasemka filmem ochronnym. A dzięki formaldehydowi, który zaczyna się uwalniać po podgrzaniu kompozycji do wysokich temperatur, składniki wnikają głęboko w strukturę włosa. Odżywia i leczy obolałe pasemka, eliminując rozdwojone końcówki.

Uwaga! Formaldehyd jest toksyczny. Stężenie w kompozycji nie powinno przekraczać 2%. W przeciwnym razie po uszczelnieniu keratyną można uzyskać odwrotny efekt: utratę, kruchość pasm.

Przeprowadzenie zabiegu keratynowego w warunkach salonowych jest możliwe na dwa sposoby:

 • Brazylijska keratyna, która jest trwalsza ze względu na formaldehyd w składzie.
 • Amerykański, który jest delikatniejszy, ponieważ nie zawiera formaldehydu i składa się wyłącznie z naturalnych składników. Chociaż jego wada jest znacząca – kruchość procedury. Po 2-3 miesiącach wymagane będzie powtórzenie manipulacji.

To, co wybrać, zależy od Ciebie, ale najpierw spróbuj skonsultować się z wykwalifikowanym mistrzem.

Zabieg na włosy z keratyną, recenzje

Kluczowe cechy

Nie jest tajemnicą, że prostowanie keratynowe jest dość drogie, a czasami kobiety wolą samodzielnie poprawić kondycję włosów. Aby jednak po raz kolejny nie zaszkodzić włosom, zaleca się odpowiedzialne podejście do zadania. Chciałbym zauważyć, że nie zawsze nawet sprawdzone i pozornie sprawdzone środki ludowe mogą konkurować z efektem zabiegów salonowych.


Do pielęgnacji włosów trzeba podejść odpowiedzialnie

Ale co, jeśli nadal nie chcesz odwiedzać salonu i wydawać ogromnych pieniędzy? Najpierw musisz wybrać odpowiednie narzędzie. Ostateczny wynik zabiegu będzie zależał od składu. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na:

 • wynik. Lepiej kupować produkty w zaufanym i niezawodnym profesjonalnym sklepie;
 • Cena £. Najczęściej produkty wysokiej jakości są droższe niż analogi o niższej jakości;
 • doświadczenie. Nie wahaj się zadawać pytań mistrzowi, który pomoże ci dokonać wyboru;
  Doświadczenie mistrza jest niezwykle ważne przy podejmowaniu decyzji o zabiegu i wyborze narzędzia
 • kolor włosów. Jest to również bardzo ważny czynnik, ponieważ w zależności od koloru można wybrać zarówno delikatne, jak i mocne receptury;
 • typ włosów. Do włosów miękkich nadają się takie produkty jak „Ekoz”, „Aqva”, „Inoar”, „CocoChoco”. Osoby z kręconymi włosami powinny wybrać środki produkcji „Inoar”, „Daniel Philipp”, „Cadiveu”. Dla dość twardych włosów doskonałym rozwiązaniem będą produkty Brazilian Blout, Global Keratin, Inoar, Coppola.

Jak przeprowadzić prostowanie keratynowe w domu?

Oczywiście w domu nie uzyskasz takiego samego efektu, jak w salonie. Ale poprawienie kondycji włosów jest całkiem możliwe dzięki odpowiednim produktom. Warto zaznaczyć, że kosmetyki używane w domu i sposób ich aplikacji różnią się od produktów profesjonalnych i ich stosowania.


W domu nie da się osiągnąć takiego samego efektu jak w salonie.

Ważne ! Doskonałym dowodem jest jego cena, która będzie znacznie niższa od kosztu produktów używanych przez doświadczonych rzemieślników. Ale wykonując procedurę w domu, fundusze wystarczą nawet na 10 przyjęć.

Aby przeprowadzić procedurę prostowania włosów keratyną w domu, musisz wziąć:

 • zakupione kosmetyki poprawiające kondycję włosów;
 • rozpylać;
 • grzebień. Pożądane jest, aby był okrągły;
 • szampon;
 • żelazo;
 • suszarka do włosów.


Musisz mieć wszystko, czego potrzebujesz do zabiegu

Sekwencja działań jest następująca:

 1. Włosy spłukuje się ciepłą wodą i suszy. Następnie loki są czesane.
 2. Przygotowany film jest rzucany na ramiona. Ma to na celu wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczenia skóry.
 3. Zakładane są rękawiczki.
 4. Włosy zbierane są na czubku głowy. W przyszłości wygodniej będzie wyciągać jedno małe pasmo na raz – dzięki temu praca pójdzie lepiej.
  Włosy należy zebrać w małe pasma dla wygody i poprawy jakości pracy
 5. Butelka z rozpylaczem jest wypełniona produktem zawierającym keratynę. Nie zaleca się wylewania całego opakowania na raz, ponieważ kompozycja nie może znajdować się w tym stanie przez długi czas – szybko się pogorszy.
 6. Z pakietu dostaje się na zamek. Każde pasmo jest następnie traktowane płynem. Czasami produkt nakłada się ręcznie, bez użycia butelki z rozpylaczem.
 7. Natychmiast po spryskaniu włosów należy je rozczesać. Jeśli przypadkowo dostaniesz zużyty produkt na skórę głowy, zaleca się natychmiastowe usunięcie go lub zmywanie.
 8. Po przetworzeniu wszystkich loków są ponownie zbierane w bułkę. Czas działania keratyny wynosi 15 minut.


Należy chwilę poczekać, zanim keratyna zacznie działać, jeśli zabieg był przeprowadzany w domu

Po chwili włosy suszy się suszarką do włosów. W takim przypadku konieczne jest włączenie urządzenia do najniższego trybu i okresowe czesanie głowy. W końcu w ostatniej turze zaczynają ciągnąć loki żelazkiem.

Ważne ! Doskonałą opcją byłoby użycie urządzenia z powłoką ceramiczną.

Domowe przepisy na prostowanie keratynowe

Już wcześniej zaobserwowano, że gładkie i jedwabiste włosy można uzyskać w domu, stosując odpowiednie produkty. Poniżej znajduje się kilka przepisów na takie prostowanie, dzięki którym możesz pozbyć się zmęczonego i matowego wyglądu loków. Dzięki domowym przepisom włosy zostaną nasycone substancjami niezbędnymi do odbudowy, uzupełniona zostanie podaż białka.

Przepis 1 . Keratyna z żelatyną. Aby zrobić taki środek, należy zalać wrzątkiem 1 łyżkę żelatyny. Po dodaniu wody wymieszaj mieszaninę do uzyskania gładkiej masy, a następnie dodaj do niej jedną sekundę łyżki użytego balsamu. Na koniec gotowy produkt nakłada się na włosy (najpierw należy wycofać się 2 cm od nasady). Produkt utrzymuje się przez godzinę, po czym zmywa się wodą.


Produkt można łączyć z keratyną i żelatyną

Przepis 2 . Olejek rozmarynowy, cytryna i aloes. Aby przygotować maskę, musisz wymieszać 4 krople oleju, sok z połowy cytryny i aloes. Powstałą mieszaninę rozprowadza się na wysuszonych włosach i utrzymuje przez kwadrans, a następnie zmywa.

Przepis 3 . Koniak i rumianek. Skuteczny produkt, którego przygotowanie zajmie nie więcej niż godzinę. Będziesz musiał zaparzyć rumianek, odcedzić powstały bulion i wlać do niego kilka kropli koniaku. Zaleca się użycie powstałego produktu jako nabłyszczacza. W rezultacie włosy staną się gładkie.

Ważne ! Jeśli odpowiedzialnie podejmiesz proces odbudowy włosów, możesz użyć prawdziwej keratyny. Nikt nie odwołał eksperymentów, tylko jeśli nie szkodzi włosom.


Możesz także użyć profesjonalnych kosmetyków do zabiegu w domu, najważniejsze jest, aby używać go prawidłowo

Jaka może być szkoda?

Formaldehyd jest najsilniejszą trucizną dla ludzi. Nadmierne stężenie może powodować onkologię w przypadku kontaktu ze skórą głowy. Oczywiście jednorazowe wykonanie zabiegu raczej nie doprowadzi do wymiernych skutków ubocznych, ale nie da się dać się ponieść częstemu stosowaniu preparatów z cząstkami ściernymi. Mogą pojawić się skutki uboczne:

 • kruchość, kruchość, przerzedzenie, wypadanie włosów;
 • alergiczne reakcje skórne.

Aby nie zaszkodzić pasmom, eksperci zalecają stosowanie na koniec zabiegu specjalnych szamponów i delikatnych kosmetyków w celu ochrony włosów. Lepiej jest, jeśli nie zawierają składników ściernych. Zioła ludowe (rumianek) w postaci naparów pomogą chronić włosy po odbudowie.

Uwaga! Procedura nie ma specjalnych przeciwwskazań, ale nie zaleca się jej wykonywania:

 • dziewczynki poniżej 13 lat;
 • z indywidualną nietolerancją składników aktywnych;
 • kobiety w ciąży i karmiące piersią;
 • w obecności pęknięć, owrzodzeń, uszkodzenia skóry głowy na etapie aktywacji.

Najważniejsze jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi nadmiernej kruchości, kruchości, falistości i nieposłuszeństwa pasm. Nie zaleca się częstego używania gorących suszarek do włosów i żelazek.

Zabieg na włosy keratynowe, cechy zabiegu

Efekty

Wiele osób twierdzi, że po zabiegu włosy wyglądają lepiej. Loki stają się proste i gładkie, pojawia się również lustrzany połysk. Żadnych puszystych końcówek i splątanych kosmyków – to też można powiedzieć o efekcie prostowania z keratyną.

Warto zauważyć, że procedura ma efekt kumulacyjny. Mistrzowie zalecają wykonywanie zabiegu mniej więcej raz na 2-3 miesiące. To jedyny sposób na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Ważne ! Można powiedzieć, że keratyna wzrosła na równi z zabiegami kosmetycznymi czy depilacją laserową, które są już znane każdej dziewczynie.


Aby osiągnąć skumulowany efekt, musisz przejść kilka procedur

Nie bój się żadnych negatywnych konsekwencji po zabiegu, ponieważ po prostu nie istnieją. Jeśli włosy się pogarszają, warto wywnioskować, że zastosowano produkt złej jakości lub sam zabieg nie został przeprowadzony zgodnie z zasadami. Ale nawet w tym przypadku po 2,5 miesiącach włosy wrócą do poprzedniego stanu, więc nie powinieneś się zbytnio martwić.

Wiadomo, że procedura jest przeprowadzana w wysokich temperaturach. Mistrzowie biorą również pod uwagę rodzaj i kolor włosów i, jeśli to konieczne, nieco obniżają temperaturę. Ponadto w pomieszczeniu zapewniono wentylację, aby szybko wyeliminować szkodliwe opary, które powstają podczas pracy z suszarką do włosów lub prasowania.


W razie potrzeby mistrz obniży temperaturę na żelazku

Botox czy Keratyna?

Jedno z popularnych pytań dziewczyn: co jest lepsze – botoks do włosów czy prostowanie keratynowe? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ decyzja zależy wyłącznie od potrzeb osoby, która chce poprawić kondycję włosów.

Możesz jednak pomóc sobie w rozwiązaniu tego problemu, zadając kilka dodatkowych pytań. Na początek warto ocenić stan fryzury i stwierdzić, czy nie doszło do poważnego uszkodzenia włosów. Jeśli uszkodzenie jest wystarczająco poważne, pomoże tylko Botox.


Botox nie zawsze jest potrzebny – tylko w ciężkich przypadkach

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na:

 • ilość wykonanych stylizacji, suszenia, koloryzacji. Wszystko to musi być skorelowane z jakością codziennej pielęgnacji włosów. Jeśli regularnie karmisz loki składnikami odżywczymi, możesz wybrać prostowanie keratynowe. Jeśli sprawa jest zupełnie odwrotna, lepiej wybrać botox;
 • możliwości finansowe. Oba zabiegi są drogie, ale botoks jest droższy niż keratynowe prostowanie włosów. Czasami, aby zaoszczędzić pieniądze, nadal warto kupić zestaw kosmetyków do użytku domowego.

Ważne ! Wybór jest dość trudny, więc musisz wziąć go odpowiedzialnie.

Najlepsze środki na zabieg keratynowy

Doświadczeni rzemieślnicy w salonach iw domu często używają następujących marek kosmetyków do prostowania keratynowego:

 1. Inoar to brazylijska firma produkująca produkty do pielęgnacji domu i salonu. Zestaw zawiera działającą kompozycję z keratyną, szampon oczyszczający i maskę utrwalającą. Efekt po aplikacji utrzymuje się do sześciu miesięcy, pasemka są wyraźnie zagojone.zdjęcie keratyny inoar
 2. Cocochoco to kosmetyki specjalnej jakości, które można stosować w domu. To profesjonalny preparat zawierający owczą keratynę i minerały z Morza Martwego oraz wyciągi z ziół. Nie ma niebezpiecznych dla włosów związków chemicznych. Wynik jest ustalany w ciągu sześciu miesięcy.zdjęcie keratyny kokochoko
 3. HONMATOKYO – marka zawiera aldehyd farmakologiczny. Bardzo budżetowa opcja z krótkoterminowym efektem. Nie ma potrzeby późniejszego stosowania produktów bezsiarczanowych.
 4. Cadiveu Professional to popularna linia kosmetyków do włosów, która pasuje do każdego rodzaju włosów. Szampon oczyszcza włosy, działająca kompozycja nasyca kosmyki keratyną, a maska ​​utrwala efekt. Włosy dobrze się wygładzają i są odżywione zdrowymi składnikami.
 5. Brazylijska kompozycja Blowout do brazylijskiego prostowania włosów. Ma pozytywny wpływ na strukturę pasm, należy do pozabudżetowych linii funduszy na poprawę i wygładzenie włosów.

Po przetworzeniu musisz zadbać o fryzurę, aby wynik mógł cieszyć się do sześciu miesięcy. Jeśli na skórze pojawi się swędzenie i podrażnienie, lepiej natychmiast zmyć produkt. Dobrej jakości leki zwykle nie powodują negatywnych konsekwencji, ale lepiej najpierw wypróbować je na nadgarstku, aby uniknąć negatywnej reakcji.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Aby osiągnąć zamierzony efekt, przez kilka pierwszych dni nie zaleca się:

 • Umyj włosy;
 • zbieraj loki w ogon, kok lub ciasny warkocz, a także używaj spinek do włosów, spinek do włosów, gumek;
 • używaj produktów do stylizacji.

Ważne ! Powinieneś także unikać wczesnego barwienia – lepiej przeprowadzić podobną procedurę później lub wcześniej. Już po kilku dniach pielęgnację włosów można nieco ograniczyć, ale warto pamiętać, że myjąc włosy należy zaprzestać stosowania kosmetyków siarczanowych.


Po zabiegu koniecznie trzeba zadbać o włosy.

W rezultacie

Możesz łatwo uwierzyć radom przyjaciół, mistrzów lub znajomych, ale lepiej dowiedzieć się jak najwięcej o takim zabiegu, jak prostowanie włosów keratynowych. Na przykład możesz przeczytać kilka faktów poniżej.

 1. Zabieg nie tylko nadaje włosom wspaniały wygląd, ale także wzmacnia je i odżywia dodatkowymi składnikami odżywczymi.
 2. Keratyna doskonale pasuje zarówno do włosów naturalnych, jak i farbowanych lub rozjaśnianych. Dlatego żadne wcześniejsze eksperymenty z włosami nie mogą być powodem do odmowy takiej pielęgnacji.
 3. Keratyna w żaden sposób nie wpływa na strukturę włosa, jedynie otula pasmo, tworząc film ochronny.
 4. Efekty keratyny mogą utrzymywać się do trzech miesięcy. Jeśli stan włosów nie był zły, okres ten może wydłużyć się nawet do sześciu miesięcy.


Efekt tego zabiegu utrzymuje się około trzech miesięcy.

Ważne ! W każdym razie wybór wykonania zabiegu lub odmowy pozostaje w gestii tych, którzy chcą lub nie chcą poprawić kondycji swoich włosów.

Jak przebiega zabieg w salonie?

Wielu słyszało nazwę keratynowej pielęgnacji włosów. Jak przebiega procedura? Manipulacje w salonie trwają 2-3 godziny. Mistrz przeprowadza głębokie oczyszczenie włosów z zanieczyszczeń, a następnie:

 • suszenie suszarką do włosów;
 • nakładanie kompozycji keratynowej z wgłębieniem 1-2 cm od korzeni;
 • rozkład kompozycji na całej długości pasm;
 • staranna pielęgnacja końcówek włosów;
 • pokrycie folią;
 • prasowanie na gorąco.

Uwaga! Żelazka używa się tylko wtedy, gdy włosy są bardzo słabe i łamliwe. Jeśli włosy są normalne, po nałożeniu maski wystarczy chwilę poczekać, aby kompozycję utrwalić na włosach. Ponadto loki są traktowane szamponem, balsamem. Na koniec nakłada się kilka kropli specjalnej kompozycji, aby nadać pasmom połysk i nasycenie.

Odbudowa keratyny to najlepszy sposób na nadanie niesfornym włosom gładkości i blasku, ale niezwykle ważne jest przestrzeganie technologii i stosowanie wyłącznie wysokiej jakości kompozycji. Możesz przeprowadzić procedurę w domu, ale eksperci zalecają wizytę w salonie po raz pierwszy, aby przestudiować wszystkie etapy i kolejność zabiegu.

Zabieg na włosy z keratyną, plusy i minusy

Informacja zwrotna na temat procedury

Anna, Samara

„Po trwałej ondulacji moje włosy były w okropnym stanie. Były spalone jak słoma, nie mogłem ich odłożyć. Zrobiłam to, aby dodać objętości włosom. Zdecydowałam się na prostowanie keratynowe, aby nadać im trochę „życia”. I zadziałało! Oczywiście nie wyzdrowiały w pełni, ale z pewnością stały się bardziej posłuszne. Łatwiej je rozczesać, są miękkie i przyjemne. Fryzjer powiedział, że efekt zabiegów jest kumulacyjny, dzięki czemu można je wykonywać regularnie (co 3-4 miesiące), a stan włosów będzie niezmiennie dobry. Zrobię więcej! ”


Recenzje tej procedury są w większości pozytywne.

Marina, Orenburg

„Od dawna chciałem pójść na keratynowe prostowanie włosów, ale bałem się, bo Słyszałem, że podczas zabiegu są leczeni żelazkiem. I podbijam włosy, nie używam takich urządzeń. Ale przekonany przyjaciel powiedział, że włosy i tak nie będą cierpieć. Rzeczywiście, nie poczułem żadnej krzywdy, tylko korzyść. Początkowo krępujące było, że zniknęła cała objętość, ale po 4-5 dniach wszystko wróciło do normy, tylko włosy zaczęły świecić i wyglądać zdrowiej. Pamiętaj, aby używać wyłącznie szamponów bezsiarczanowych ”.

Wynik

Odbudowa włosów keratynowych to bardzo skuteczny i wysokiej jakości zabieg, który może przywrócić do życia nawet najbardziej suche i cienkie włosy. Tyle, że w niektórych przypadkach kapitan może wyznaczyć więcej niż jedną procedurę. Ale tutaj wszystko jest indywidualnie dla każdego klienta.

 

Zdjęcia przed i po zabiegu


Zdjęcia przed i po keratynowym prostowaniu włosów nr 1


Zdjęcia przed i po keratynowym prostowaniu włosów nr 2


Zdjęcia przed i po keratynowym prostowaniu włosów nr 3

Czy można wykonać zabieg w okresie ciąży i karmienia piersią

Lekarze jednogłośnie zakazują przyszłym matkom i matkom karmiącym jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych z użyciem agresywnych związków chemicznych. Podczas keratynizacji trwającej kilka godzin człowiek jest zmuszony wdychać trujące opary formaldehydu.

Keratynowe prostowanie włosów - lepszy botox i laminowanie. Jak to zrobić w domu
Keratynowe prostowanie włosów

Nie można tego całkowicie uniknąć, bez względu na to, jak mocny może być kaptur. Sam formaldehyd ma ostry zapach, nawet jeśli jest maskowany przez zapachy. U dziewcząt w pozycji może powodować zawroty głowy, nudności, migreny, a nawet utratę przytomności, a konsekwencje tego dla nienarodzonego dziecka są na ogół niemożliwe do przewidzenia.

Jeśli chodzi o matki karmiące, eksperci porównują szkodliwość wdychania takich oparów ze szkodą wynikającą z palenia – przez mleko dziecko również otrzymuje cząsteczki toksycznych substancji. Ponadto nawet najmniejsza ilość formaldehydu może wywołać reakcję alergiczną.

Niektóre keratynowe produkty do prostowania nie zawierają czystego formaldehydu, ale każdy z nich zawiera substancje, które reagując dają ten sam formaldehyd, w przeciwnym razie żaden efekt prostowania po prostu nie zadziała.

Kolejnym argumentem, który nie przemawia za przeprowadzaniem takich zabiegów na włosach w okresie ciąży i karmienia piersią, jest specyfika zmian hormonalnych kobiecego ciała w tym okresie.

Wiele kobiet odkrywa, że ​​ich włosy zaczynają wypadać w czasie ciąży. Keratowanie, nasycenie włosów białkiem, dodatkowo obciąża mieszki włosowe, a na tle zmian hormonalnych może nasilać wypadanie włosów, a także negatywnie wpływać na ich jakość.

Related posts

Leave a Comment